Studio raj

Co Vám můžu nabídnout?

ABS masáž

Jedná se o převratnou techniku, která dokáže pomocí dobře zvolených a dovedně zkombinovaných ručních technik (najdeme v ní hmaty např. z klasické, sportovní nebo havajské masáže) skvěle uvolnit spasmy a napětí v oblasti celé páteře. Masáž šíje se zde provádí vleže, na rozdíl od klasické masáže, kde se většinou masíruje šíje v sedě. Výhoda tohoto přístupu spočívá ve větším uvolnění svalů šíje a tím i větší efektivitě. Již se nenechte omezovat bolestí a svěřte se do rukou maséra Bc. Vlastimila Netopila z Masážního studia Ráj, který pomůže i Vám.

Klasická masáž

je uspořádaný soubor vhodných masérských hmatů, které mají působit preventivně proti ztuhnutí příčně pruhovaného svalstva, zbavit tělo únavy, urychlit zotavení po namáhavé fyzické či psychické činnosti. Klasická masáž se také používá k doléčování některých zranění těla. Masáž se doporučuje:
 • cítíte-li se vyčerpaní
 • potřebujete rekonvalescenci po těžkých chorobách
 • ovlivňuje metabolismus, imunitu
 • po zhojených zlomeninách při rekonvalescenci
 • potřebujete-li uvolnit jizvy po operacích, zhojených popáleninách apod.
 • při úrazech kloubů, kdy masáž vede k lepšímu prokrvení, snížení bolesti a posléze k návratu do normální hybnosti
 • při odstraňování zplodin metabolismu po namáhavých úkolech (cvičení, těžké práci apod.)
 • při vadném držení těla (skolióza, kyfóza apod.) pouze na zlepšení svalového metabolismu nikoliv k léčbě těchto onemocnění
 • při chronických degenerativních onemocněních kloubů a šlach
 • potřebujete-li povzbudit duševní činnost
 • lze doporučit jako relaxaci, uvolňuje endorfiny a navozuje pocit štěstí

Masážní reflexní terapie plosky

Reflexní terapie plosky je založena na dokonalé znalosti nervového zásobení. Z povrchu těla jsou při masáži pozitivně ovlivňovány vnitřní orgány, které z důvodu onemocnění mohou neblaze ovlivňovat páteř a naopak. Reflexologie chodidla může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo fyzikálních potíží. Reflexologie napomáhá rovněž při dlouhodobých chronických onemocněních a je vhodná i v případě, že je organismus přetížen dlouhodobým užíváním léků nebo je podávání léků nemožné (alergie, nízký věk apod.) Reflexní terapie plosky nohy uvolňuje ztuhlé svaly, odstraňuje blokády, stimuluje jednotlivé orgány v těle, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje napětí a zbavuje nás únavy či problémů se spánkem. Účinky této metody nejsou většinou znát ihned, uzdravení je však trvalé a bez vedlejších účinků. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, je možno ji použít u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, ale i při stresu.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je jednou z nejpříjemnějších způsobů masáže, které můžete prožít. Je výbornou relaxací. Přináší celkové uvolnění a uklidnění. Teplo sálající z hladkého kamene prostupuje hluboko do svalů, kde uvolňuje ztuhlé tkáně, léčí bolesti a křeče. Lávové kameny jsou nabité obrovskou energií, kterou klientovi během masáže předávají. Masáž působí velmi blahodárně na zdraví a duševní pohodu člověka, protože uvolňuje zablokované a neprůchodné energetické klienta při masáži přispívá také vůně aromatického oleje a příjemná relaxační hudba.

Lymfatická masáž manuální

Lymfatická masáž je velice jemná technika masážních hmatů, která má za úkol obnovit a zvýšit odtok lymfy, protože lymfatický systém nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, celulitida a otoky. Pomocí lymfatické masáže se lymfa aktivuje a odplaví škodliviny z těla ven. Masér uvolní hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je zcela odlišná od klasických rekondičních či sportovních masáží. Pohyby jsou velmi pomalé,krouživé a jemné, avšak velmi účinné. Celková lymfatická masáž se týká celého těla včetně obličeje. Může se dělat také v různých kombinacích:
 • nohy+hýždě
 • celé tělo bez obličeje
 • celé tělo + obličej
 • obličej

Dornova metoda Plus

Trápí Vás také občasné nebo trvalé bolesti zad, ramene, kolene, vbočený palec, výhřez ploténky, zablokovaná pánev, migrény, "neplodnost" a další problémy? Alternativu k radikálním řešením jako operace nebo dlouhodobé užívání léků vám může poskytnout Dornova metoda Plus! Dornova metoda Plus je velmi jemná manuální terapie, která za pomocí jemných, přesně daných pohybů, dokáže do původní přirozené polohy navrátit obratle a klouby. Velmi jednoduše srovná Dornova metoda Plus také rozdílnou délku končetin (danou špatným postavením - nikoliv růstově). Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je např. rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené nehodami. Dornova metoda Plus se provádí přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí bát prudkých a násilných pohybů, kdy by mohlo dojít k úrazu. Metoda je bezbolestná. Vrácení obratlů na původní místo se provádí aktivním pohybem ošetřované osoby. Počet aplikací Dornovy metody Plus pro dosažení požadovaného stavu je individuální, již po dvou ošetřeních se může dostavit úleva. V těžkých případech se však požadovaný efekt může dostavit až za několik měsíců. K tomu, aby byly účinky trvalé, je nutné odstranit nesprávné pohybové návyky. Více na: http://www.dornovametodaplus.cz/

Breussova masáž páteře

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády.Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů.
Netopil Vlastimil - masážní studio Ráj - ekatalog.czMasáže - ekatalog.cz